Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

ТЕОРІЯ ЗМІН – Theory of change – Теория изменений

Уявлення про те, яким чином політики/ програми/ проекту досягатиме результатів, а також які припущення закладені в його основу. Попри однакову мету теорії змін та логічної структури – описати процес досягнення результату, вони дещо відрізняються. Ключовою відмінністю є те, що теорія змін показує, чому і як будуть досягнуті зміни, якою є логіка перетворення внеску, діяльності та продуктів у кінцеві результати та вплив, теорія змін відображає уявлення виконавців політики/ програми/ проекту про те, «яким чином влаштований світ» і як конкретна проблема може бути вирішена.

Наприклад, при розробці проекту з підвищення підзвітності уряду в Танзанії, однією з цілей було підвищити доступ громадян до інформації. Проектом передбачається проведення освітніх заходів серед населення та НГО. Тут виникає питання: чому ми думаємо, що підвищення рівня поінформованості може привести до запланованих результатів? Звідси походять основні припущення, що використовуються у проекті при поясненні того, як продукти стають результатами. У даному проекті розробники стратегії роблять припущення, що громадяни побачать, які переваги несе в собі відкритість уряду, це допоможе їм об’єднатися для спільних зусиль і подолати бар’єри страху. В свою чергу представники уряду не зможуть довго протистояти зростаючому запиту на інформацію та стануть більш відкритими. Ці припущення показують, якою є логіка дій розробників проекту. За наявності доказової бази щодо результативності подібних проектів, їх також включають до Теорії змін.

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ – Terms of Reference – Техническое задание

Документ, в якому вказано мету і масштаб оцінювання, методи, які буде застосовано; стандарти, за якими буде здійснено оцінювання; обсяг робіт, запланованих для проведення оцінювання; а також зазначено вимоги до підзвітності за результатами оцінювання.

ТРИАНГУЛЯЦІЯ – Triangulation – Триангуляция

Аналіз та використання даних, отриманих з трьох чи більше джерел із використанням різних методів. Отримані дані можуть бути підтверджені чи відхилення, а недоліки будь-якого методу чи джерела даних можуть бути компенсовані за рахунок переваг іншого методу, що підвищує таким чином обґрунтованість і надійність отриманих результатів.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.